Grupa Optimist Gdańskiego Klubu Żeglarskiego

W ramach sekcji Optimist w Gdańskim Klubie Żeglarskim funkcjonują dwie grupy szkoleniowe :

  • Grupa Regatowa
    • dzieci w wieku od 7 do 14 r.ż.
    • Grupa ukierunkowana pod kątem rywalizacji sportowej
    • Szkolenie w sezonie żeglarskim – 3 treningi w tygodniu, dodatkowo zgrupowania i wyjazdy szkoleniowe, zawodnicy biorą udział w cyklu regat Pucharu Polski – Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, odpowiednio w grupie A,B oraz rywalizują w konkurencji dzieci do lat 9, biorą udział w cyklu regat Żeglarskiego Pucharu Kaszub,
      • Zajęcia w sezonie żeglarskim – kwiecień – wrzesień : poniedziałek, środa, piątek – 16:30 – 19:30
      • Październik – zajęcia w formie zintensyfikowanej w weekendy
    • Szkolenie w sezonie zimowym – zajęcia na sali gimnastycznej, pływalni, zajęcia kondycyjne w terenie, treningi orientacji sportowej – z mapą i kompasem, zajęcia na lodowisku, treningi na ściance wspinaczkowej, planowane zajęcia na rolkach, zajęcia teoretyczne.
    • Składka szkoleniowa : 300 zł / miesięcznie
    • Kontakt : trener Jan Krzyżak – 607 827 067

 

  • Grupa Szkoleniowa
    • dzieci w wieku od 6 do 13 r.ż.
    • Grupa ukierunkowana pod kątem nauki żeglowania oraz aktywnego spędzania czasu nad wodą
    • Szkolenie w sezonie żeglarskim – 2 treningi w tygodniu, dodatkowo w okresie wakacyjnym zajęcia w formie całodniowych półkolonii żeglarskich oraz obozów żeglarskich
      • Treningi w okresie kwiecień – wrzesień : wtorki 16:30 – 19:30 – Górki Zachodnie, soboty 10:00 – 13:00
      • Treningi w październiku – weekendy – dokładne terminy zajęć uzgodnione z trenerem Piotrem Łopuchinem
    • Szkolenie w sezonie zimowym – zajęcia na sali gimnastycznej, pływalni, zajęcia na lodowisku oraz ściance wspinaczkowej, dodatkowo treningi z orientacji sportowej – z mapą i kompasem
    • Składka szkoleniowa : 280 zł / miesięcznie w sezonie żeglarskim, 250 zł / miesięcznie w sezonie zimowym
    • Kontakt : Jan Krzyżak – 607 827 067, trener – Piotr Łopuchin 692 276 137

 

ZAPRASZAMY !

Sezon regatowy 2020 r. – osiągnięcia zawodników :

6-7.06.2020 – Mechelinki – Puchar Mechelinek – 0,5 + ŻPK

Karol Stachowski – 2 miejsce gr. B

Michał Roman – 4 miejsce gr. BKamil Roman – 1 miejsce gr. B do lat 9

12-14.06.2020 – Giżycko – Puchar Trzech Ryb – 1.6

Kamil Roman – 1 miejsce gr. B do lat 9

19-21.06.2020 – Charzykowy – Memoriał Ottona Weilanda – 1.6

27-28.06.2020 – Złota Góra – Puchar Burmistrz Kartuz – 1,0

Karol Stachowski – 1 miejsce gr. B

Michał Roman – 5 miejsce gr. B

Franciszek Zając – 6 miejsce gr. B

Kamil Roman – 2 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 9

30.06-2.07.2020 – Górki Zachodnie – Nord Cup 1.6

Kamil Roman – 1 miejsce gr. B chłopców do lat 9

4-5.07.2020 – Charzykowy – Puchar Burmistrza Chojnic oraz Starosty Chojnickiego – 1,0

Karol Stachowski – 3 miejsce gr. B, 2 miejsce w klasyfikacji chłopców

Kamil Roman – 1 miejsce w klasyfikacji do lat 9

Antek Zając – 3 miejsce w klasyfikacji do lat 9

Ilek Gushchin – 4 miejsce w klasyfikacji do lat 9

Maciej Kundzier – 5 miejsce w klasyfikacji do lat 9

18-19.07.2020 – Chmielno – Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich – ŻPK

Karol Stachowski – 1 miejsce w klasyfikacji generalnej

25-26.07.2020 – Charzykowy – Chojnicki Złoty Konik Morski – 1,0

7-9.08.2020 – Złocieniec – MPSKO do lat 11

Karol Stachowski – 7 miejsce

17-19.08.2020 – Gdynia – Puchar Trenerów gr. B – 1.6

Kamil Roman – 1 miejsce gr. B chłopcy do lat 9

27-30.08-2020 – Giżycko – MPSKO gr. B – 1.8

Kamil Roman – 2 miejsce gr. B chłopcy do lat 9

12-13.09.2020 – Gdynia – Puchar Opti – 1.0

Karol Stachowski – 8 miejsce gr. B, 7 miejsce w klasyfikacji chłopców gr. B

Maciej Kundzier – 1 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 8 gr. B

Antek Zając – 3 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 8 gr. B

Kamil Roman – 1 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 8 gr. B

19-20.09.2020 – Złota Góra – XIV Żeglarskie Mistrzostwa Kartuz – 0,5 + ŻPK

Karol Stachowski – 1 miejsce w klasyfikacji generalnej

Michał Roman – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej

Kamil Roman – 5 miejsce w klasyfikacji generalnej

Franciszek Zając – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej

26-27.09.2020 – Gdynia – Jesienny Puchar Gdyni – 0,5

3-4.10.2020 – Charzykowy – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

9-11.10.2020 – Tarnobrzeg – MPSKO do lat 9 / VII Jesienne Mistrzostwa Miasta Tarnobrzeg – 1,0

Kamil Roman – 3 miejsce w kategorii chłopców

24-25.10.2020 – Górki Zachodnie –  VI Memoriał dr Krzysztofa Zawalskiego

Karol Stachowski – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej

Michał Roman – 4 miejsce w klasyfikacji generalnej

Kamil Roman – 1 miejsce w klasyfikacji do lat 9

Maciej Kundzier – 3 miejsce w klasyfikacji do lat 9

 

 

Kamil Roman – 2 miejsce w Pucharze Polski PSKO gr. B do lat 9

Karol Stachowski – 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Żeglarskiego Pucharu Kaszub

Michał Roman – 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Żeglarskiego Pucharu Kaszub

 

Cele :

Rywalizacja w głównych regatach krajowych Pucharu Polski – Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist w gr. B. Rywalizacja o medale Mistrzostw Polski do lat 11 oraz do lat 9. W każdym sezonie koncentrujemy się również na wdrażaniu nowych zawodników w rywalizację sportową w kategorii do lat 9.

 

Opis sezonu:

Zawodnicy zrealizowali rozbudowany plan szkoleniowy w ramach którego spędzili na wodzie ponad 320 godzin – realizowanych w trakcie treningów, zgrupowań szkoleniowych oraz regat. Zawodnicy reprezentowali Gdański Klub Żeglarski startując siedemnaście razy w regatach Pucharu Polski oraz Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

 

Osiągnięcia:

Karol Stachowski – zajął 7 miejsce w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11. W trakcie regat rozegrano wyłącznie trzy wyścigi wyłącznie pierwszego dnia regat, zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. Karol prowadził dwa wyścigi, jednak w wyniku błędu taktycznego tylko w jednym wyścigu udało mu się utrzymać prowadzenie do linii mety, w pozostałych wyścigach linię mety przekraczał na 5 i 10 miejscu w efekcie w klasyfikacji generalnej uplasował się na 7 miejscu na remisie punktowym z zawodnikami od 5 do 8 miejsca, zaś zawodnicy sklasyfikowani na 3-4 miejscu również osiągnęli remis punktowy i prowadzili różnicą jednego punktu względem kolejnych. Karol jest pierwszym zawodnikiem w historii Gdańskiego Klubu Żeglarskiego wyszkolonym do poziomu umożliwiającego rywalizacje w ścisłej czołówce Pucharu Polski.

 

Kamil Roman – 3 miejsce w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9. Kamil jest zawodnikiem bardzo ambitnym, dobrze przygotowanym kondycyjnie, merytorycznie, oraz posiadającym duże doświadczenie żeglarskie w swojej kategorii wiekowej. W trakcie sezonu wielokrotnie stawał na podium w kategorii do lat 9, wielokrotnie żeglował w czołówce wyścigów rywalizując jak równy z równym ze starszymi kolegami.

 

Michał Roman – w tym sezonie wielokrotnie żeglował na granicy miejsc medalowych, wielokrotnie wygrywał wyścigi w głównych regatach Pucharu Polski, z sezonu na sezon żegluje coraz stabilniej, co bezwątpienia w kolejnym sezonie przełoży się na miejsca w ścisłej czołówce Pucharu Polski. Charakteryzuje się rozległą wiedzą z zakresu Przepisów Regatowych Żeglarstwie, co w połączeniu z jego nieprzeciętną inteligencją i sprytem skutkowało wieloma sytuacjami protestowymi, gdzie w zdecydowanej większości przypadków to rywale musieli pogodzić się z faktem że to Michał miał prawo drogi.

WIELKIE GRATULACJE DLA CAŁEJ GRUPY 🙂

KILKA FOTEK Z SEZONU 2020