Gdańsk Górki Zachodnie 9 lipca 2015 Spotkanie z Gosią Białecką

GRUPA GKŻ klasa TECHNO 4,0; 5,8 w sezonie 2015

TRENER: Grzegorz Mańkucki.

Asystent: Klaudia Mańkucka

Grupa TECHNO 4,0; 5,8  liczyła w tym roku 20 młodych zdolnych zawodników w wieku 9 – 12 lat. Każdy z nich oprócz tego że ciężko i systematycznie trenuje na zajęciach żeglarskich to również wyróżnia się w szkole osiągając znakomite wyniki w nauce oraz w sporcie szkolnym. Są laureatami wielu wyróżnień i nagród.

Trenowana dyscyplina znakomicie wpływa na rozwój dziecka, usprawnia fizycznie, hartuje organizm, również uczy konsekwentnej, ciężkiej pracy. Żeglarstwo wymaga podejmowania samodzielnie decyzji podczas rywalizacji, łączy sprawność fizyczną, taktyczną, przygotowanie sprzętu, oraz wymaga dużej odporności psychicznej od zawodnika. Ma bardzo duży wpływ na organizację czasu wolnego.

Zawodnicy już od najmłodszych lat uczą się podczas startów radzić  z pozytywnymi  jak i negatywnymi emocjami, które bardzo różnie wpływają na wyniki sportowe.

Trenujemy na sprzęcie Techno od tego roku.

Obecnie Grupa GKŻ TECHNO 4,0 i 5,8 jest najliczniejszą oraz najlepszą grupą w Polsce co rokuje na większe osiągnięcia naszych zawodników w następnych klasach żeglarstwa deskowego. Rywalizacja w tej klasie żeglarskiej jest organizowana tylko w Polsce.

Na zajęciach żeglarskich wspaniale się bawimy tworząc dobrą atmosferę oraz :

  • Realizujemy bardzo ambitny plan szkoleniowy w oparciu o treningi, zgrupowania dochodzące, zgrupowania wyjazdowe, również zagraniczne oraz starty w wielu imprezach na terenie całego kraju.

  • Trenujemy przez cały rok.

  • Startujemy w regatach o charakterze lokalnym oraz ogólnopolskich.

  • Bierzemy udział w licznych akcjach promocyjnych na rzecz Pomorskiego Sportu Młodzieżowego, w szczególności Gdańskiego Żeglarstwa.

  • Zdobywamy Medale Mistrzostw Polski Młodzików w klasie UKS.

  • Godne reprezentowanie Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, Miasta Gdańska, Województwa Pomorskiego.

Miejscem macierzystym dla treningów żeglarskich grupy jest akwen uważany za najlepszy w Polsce z uwagi na możliwość żeglowania zarówno na akwenie wewnętrznym – Rozlewisku Wisły Śmiałej oraz akwenie zewnętrznym – Zatoce Gdańskiej.

Ponadto w zimę trenujemy windsurfing lodowy – iceboardy na skutych lodem akwenach (zatoka Pucka, jezioro Tuchomie), kiedy warunki atmosferyczne pozwalają na bezpieczną organizację zajęć.

  • Zaplecze sprzętowe

Wymagania sprzętowe żeglarza deskowego to deska windsurfingowa, kompletny pędnik (maszt, żagiel i bom), strój i osprzęt treningowy (specjalistyczny ubiór i akcesoria niezbędne do trening żeglarskiego).

Sprzęt treningowy na którym trenują i startują młodzi deskarze należy do klubu. Zawodnik może zakupić sobie nowy pędnik by osiągać lepsze wyniki. W klasie UKS klub zabezpiecza sprzęt szkółkowy, podstawowy.

  • Treningi

Trenujemy realizując plan szkolenia przez cały rok, latem treningi są głównie żeglarskie, zimą trening jest ogólnorozwojowy (sprawność, jazda na łyżwach, pływanie, siła, ścianka wspinaczkowa, sala gimnastyczna, wytrzymałość biegi terenowe).

Treningi odbywają się systematycznie 3 razy w tygodniu, na zgrupowaniach 2 razy dziennie.

W sezonie żeglarskim żeglujemy minimum 3 razy w tygodniu, ponadto często startujemy w regatach, trenujemy na zgrupowaniach (które zwiększają liczbę godzin spędzonych na wodzie i maja największy wpływ na rozwój oraz podnoszenie umiejętności zawodników).

Koszt szkolenia i wyjazdów jest finansowany przez RODZICÓW zawodników.

  • Osiągnięć sportowych w sezonie 2015.

W sezonie 2015 do najbardziej szczególnych osiągnięć Grupy TECHNO 4,0 i 5,8 należą

Zdobyliśmy pięć na sześć medali Mistrzostw Polski w kategorii młodzików TECHNO 5,8;

złoty  Karina Filip
srebrny  Tosia Cielesz
brąz  Maja Bartkowska

złoty  Kacper Jaskólski

srebrny  Daniel Ugniewski

W klasie TECHNO 4,0 brązowy medal wywalczyła Lena Mańkucka

W najmłodszej klasie UKS na podium stanęli Jan Sroczyński oraz Jakub Krajnik

Z każdej imprezy żeglarskiej, w której brała udział Grupa TECHNO 4,0 i 5,8 z GKŻ, zawodnicy wracali do domu z medalami, pucharami, niejednokrotnie zwyciężając regaty, a nawet obstawiając całe podium

Za nieustanną pomoc i wsparcie pragniemy gorąco podziękować RODZICOM  naszych zawodników.

Zapraszamy na nasze zajęcia

Grupę prowadzi trener Grzegorz Mańkucki tel. 502 261 861502 261 861

Dziękujemy w sposób szczególny za wsparcie :

– Miastu Gdańsk;

– Grupie LOTOS;

– Firmie INVESTA;

– Gimnazjum nr 3 im JP II w Gdańsku;

– Ośrodkowi Galion C.O.S.A AZS;

– Wszystkim tym, którzy wspierają działania GKŻ.

Październik 2015.Trener Grupy UKS deska – Grzegorz Mańkucki.