Do końca trwała walka –

No i dobra, teraz możemy powiedzieć mniej więcej co się działo.

Mistrzostwa Polski Juniorów dobiegły końca a my w naszych szeregach mamy vice mistrza i vice mistrzyni Polski!!!

Krzysztof Miedzierski (Pol 532) zajął 2 miejsce!
oraz
Iga Skorupska (Pol 187) zajęła 2 miejsce!

Ogromne gratulacje dla nich, oraz dla reszty naszych zawodników RS:X GKŻ Team Emotikon smile

Piotr Sarol (Pol 531) 5 miejsce!
Mikołaj Michalski (Pol 185) 10 miejsce!
Mikołaj Lewiński (Pol 186) 18 miejsce!
Mateusz Kraśniewski (Pol 522) 19 miejsce!
i
Antonina Chrząszcz (Pol 115) 10 miejsce!

To tak w skrócie…

Podczas regat wiatru nie brakowało, wszystkie zaplanowane wyścigi zostały zrealizowane bez nawet minuty zwłoki. Zawodnicy od początku byli mocno skoncentrowani i wykazywali się chęcią do rywalizacji. Dla polowy naszych zawodników było to pierwsze starcie w klasie RS:X i od razu zaczęli od MPJ.

Wysoką forma popisał się Krzysiek. Mimo czasem popełnianych błędów ciężką pracą nadrabiał stracone miejsca i w każdym wyścigu meldował się bardzo wysoko w czołówce. Jeden wyścigi pojechał idealnie i pewnie był to dla niego jeden z prostszych wyścigów bo prowadził go niemal od początku do końca. Generalnie miał chłopak „jazdę”.

Jazdy nie brakowało również Idze. Po półtora miesięcznej przerwie od trenowania wróciła mocniejsza. Czasem potrzeba przerwy żeby sobie wszystko poukładać. Iga preferuje raczej silne wiatry, ale jak sama stwierdziła najbardziej zadowolona jest z wyścigu nr 6, w którym mimo słabego wiatru od początku żeglowała w czołówce i ukończyła go na 3 miejscu.

Piotrek zakończył regaty na 5 miejscu. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę ilość nieszczęśliwych wypadków, które się przytrafiały mu podczas tych regat… Jeszcze przed pierwszym wyścigiem kleił swoja deskę na wodzie taśmą klejącą bo miał dziurę w dziobie. Następnego dnia mimo znacznie lepszych wyników spowodował kolizję w ostatnim wyścigu, a karę wykręcił jak się okazało zbyt późno, niestety został zdyskwalifikowany z tego wyścigu. Na koniec przed ostatnim wyścigiem regat połamał listwę i lizaka. To wszystko nie pomaga niestety. Wiec gratulacje i dla niego, że mimo tylu upadków za każdym razem się podnosił i walczył do końca o każdy punkt.

Mateusz mówił przed regatami ze formą nie grzeszy z powodu choroby i tak też było, choć bardzo się starał to nie mógł wycisnąć z siebie tyle ile chciał.
Pozostali zawodnicy (Mikołaje i Tosia) to nowicjusze. W pewnym sensie wystartowali żeby zobaczyć jaki poziom reprezentują w tak silnej stawce. W oczach trenera wypadli dobrze i pokazali nad czym trzeba będzie pracować, a trochę tego jest.

Wyniki:
http://wyniki.pya.org.pl/MPJ2015/rsxm.htm
http://wyniki.pya.org.pl/MPJ2015/rsxk.htm

Zaraz zaczynają się Mistrzostwa Polski Seniorów i mamy zamiar i tam pokazać się z jak najlepszej strony. Czasu nie ma na przygotowania wiec sprawdzimy jak umiejętności naszych juniorów wyglądają na tle seniorów.

Mamy kolejne święto! W naszym klubie mamy pierwszych dwóch zawodników, którzy przeszli przez cały cykl szkolenia i własnie zakończyli wiek juniorski. Od teraz będą się ścigać już tylko w młodzieżowcach i seniorach.
Brawa dla Piotrka i Krzyska za wytrwałość i liczymy na równie fantastyczne wyniki w seniorach i młodzieżowcach.

Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów klubowych (LOTOS, Investa, Ziaja Polska, Miasto Gdańsk) i Rodziców. Bez was, waszego wsparcia i wiary w nasze możliwości takie wyniki byłyby znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Dziękujemy

Pozdrawiamy.

Jan Suliński GKŻ RS:X TEAM

Wielkie gratulacje dla całej grupy. Dziękujemy i prosimy o więcej…