Podsumowanie sezonu 2020

Grupa: Techno 293 / Foil junior młodszy

Skład osobowy:

 1. Trener: Łukasz Buderaski

Zawodnicy:

 1. Anna Igielska
 2. Filip Dmochowski
 3. Jan Her
 4. Piotr Szkolnicki
 5. Oksana Skoczypiec
 6. Lidia Chyrek
 7. Paweł Woszczyna
 8. Igor Lewiński

Cele sportowe przed wybuchem Pandemii: Mocne rozpływanie zimowo – wiosenne w Hiszpańskim Kadyksie oraz walka o medale w Mistrzostwach Europy w Marsylii na początku kwietnia, następnie realizacja celów szkoleniowych – przede wszystkim nauka pływania na nowej klasie olimpijskiej IQ Foil. Druga część sezonu to powrót na deskę Bic Techno i przygotowania do Mistrzostw Świata nad jeziorem Garda we Włoszech pod koniec października.
Sezon rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. 10 stycznia rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie przygotowawcze do sezonu w Kadyksie. Udało się to zrealizować w takiej formie z racji, że w sezonie 2019 po Mistrzostwach Świata zostawiliśmy na miejscu cały sprzęt aby nie dorabiać pustych kilometrów z myślą, że w 2020 wrócimy bardzo wcześnie i w ramach zaoszczędzonych pieniędzy z transportu uda nam się zrealizować przynajmniej 2 dodatkowe zgrupowania.  Plan piękny jednakże plany pokrzyżował nam wirus. Jako sportowcy jesteśmy przygotowani na kłody rzucone nam pod nogi dlatego po szybkiej analizie sytuacji uznaliśmy, że pomijamy cel związany z odwołanymi Mistrzostwami Europy w Marsylii i skupiamy się na nauce pływania na foilu. Zimę oraz początek wiosny spędziliśmy na siłownii, od Maja rozpoczeliśmy pierwsze kroki pływania na foilu w Polsce. Nowa sytuacja pozwoliła zapomnieć nam o gonitwie za medalami i w spokoju mogliśmy uczyć się nowych rzeczy.

Od początku maja do Października oddało nam się zrealizować:

 1. 220 godzin na wodzie
 2. Wziąć udział w 10 imprezach sportowych – regatach i treningach regatowych
 3. Zorganizowaliśmy 6 zgrupowań przygotowawczych

Sukcesy w Mistrzostwach Polski 2020:

 1. Anna Igielska:

– Srebrny medal Mistrzostwa Polski juniorów młodszych Techno 293

– Brązowy medal Mistrzostwa Polski młodzieżowców RS:X

– złoty medal Mistrzostwa Polski juniorów RS:X

– brązowy medal Mistrzostwa Polski Formuła Foil  juniorów

– brązowy medal Mistrzostwa Polski Formuła Foil juniorów młodszych

– Srebrny medal Mistrzostwa Polski Sprint Techno 293

 1. Igor Lewiński
  – złoty medal Mistrzostwa Polski Formuła Foil młodzików
 2. Filip Dmochowski
  – brązowy medal Mistrzostwa Polski juniorów młodszych Techno

Dodatkowo Nasi zawodnicy zajmowali wysokie miejsca poza medalowe w każdych z ww. regat oraz zdobywali miejsca na podium we wszystkich regatach Pucharu Polski

Podsumowując miniony rok, mimo bardzo ciężkiej sytuacji na świecie udało nam się w pełni wykorzystać potencjał sportowy jaki mamy na „własnym podwórku” i mimo albo można by powiedzieć dzięki odwołanym imprezom międzynarodowym mogliśmy w pełni skupić się na nowej klasie olimpijskiej.  Dzięki współpracy klubu oraz Polskiego Związku Zeglarskiego
1. Udało nam się wprowadzić w szkolenie w klasie Formuła foil 100% grupy
2. Siedmioro z ośmiu zawodników posiada własny bądź związkowy sprzęt foilowy

Solidnie wykonana żmudna praca wdrożenia zawodników w nowy sport, zakup nowego sprzętu oraz poznanie nowej klasy pozwoli nam w 2021 roku skupić w 100% na szkoleniu zawodników oraz poprawie ich umiejętności technicznych oraz taktycznych bez zmartwień o braki sprzętowe.

Trener Łukasz Buderaski